EDYCJA 2015

PATRONAT HONOROWY NAD CYKLEM
PATRONAT MEDIALNY
PARTNER WSPIERAJĄCY
PARTNER SPRZĘTOWY

Regulamin (pobierz)

Harmonogram (pobierz)

LOGO (pobierz)

PLAKAT (pobierz)

CERTYFIKATY UCZESTNICTWA (pobierz)

Regulamin I Zimowych Mistrzostw w Płukaniu Złota (pobierz)

 Koniec zimy! Wielkanocnie na Śnieżkę!

Wzięliśmy udział w Wielkanocnym Spacerze Na Śnieżkę w dn. 04.04.2015 r.
 Relacja z finału na Śnieżce…

Za nami finał cyklu pn. Noc-Zima-Góry 2015, który zorganizowało Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking przy współpracy Polskiego Bractwa Kopaczy Złota oraz firm: HiMountain i Elephant Pro Sport (KV+). Partnerem medialnym cyklu był portal wielkiego święta biegaczy: Festiwalu Biegowego (www.festiwalbiegowy.pl) Patronat nad cyklem objął Polski Klub Alpejski (PKA). NZG to drugi w historii, ogólnopolski i bezpłatny cykl skierowany dla wszystkich chętnych Zimowych, Nocnych Zdobywców. Zdobywaliśmy 6 szczytów w Polskich Górach (nielicznym się to udało). Każde zdobycie było urozmaicone wizytą Gościa Specjalnego, który prowadził prelekcję lub szkolenie. Cykl trwał od stycznia do marca 2015. Pierwszy odbył się w 2014 roku i było to tzw. "przecieranie szlaków górskich nocą i zimą…". W finale, podczas którego zdobywaliśmy Śnieżkę (1603 m n.p.m.) udział wzięło niespełna 50 osób. Po nocnym zdobyciu wszyscy spotkali się w Domu Śląskim, gdzie Organizator wręczył Uczestnikom Specjalne Odznaki Zdobywców i certyfikaty. Tutaj także przeprowadzono konkurs tematyczny z nagrodami od sponsorów. Po tym, w specjalnie wynajętej na ten cel sali w Domu Śląskim nastąpiła integracja uczestników i rozmowy do białego rana... Dnia następnego Polskie Bractwo Kopaczy Złota zorganizowało I Zimowe Mistrzostwa w Płukaniu Złota. Uczestnicy cyklu mogli spróbować swoich sił w tych innowacyjnych zawodach rozgrywanych w specjalnych strojach Kopaczy, na wysokości 1400 m n.p.m. (pod Śnieżką), przy wietrze ok. 130 km/h. Dziękujemy wszystkim wytrwałym Zimowym, Nocnym Zdobywcom oraz wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji cyklu. Szczególne podziękowania dla fotografa - Krzysztofa Misia - który podążał za Zdobywcami podczas wszystkich sześciu zdobyć! Dziękujemy schronisku Dom Śląski za pomoc w wiezieniu sprzętu na górę, który posłużył nam do zorganizowania zawodów w płukaniu złota! Już dziś planujemy III Ogólnopolski Cykl Noc - Zima - Góry 2016, który urozmaicimy Bieszczadzkim Biwakiem Zimowym.
Zapraszamy.

I Zimowe Mistrzostwa w Płukaniu Złota 


Przygotowania do Wielkiego Finału!

Koszulki techniczne Zimowych, Nocnych Zdobywców! (pobierz)


Odznaki Zdobywców wyglądają tak… (pobierz)


CERTYFIKATY UCZESTNICTWA (pobierz)


STATUETKI DLA ZWYCIĘZCÓW I ZIMOWYCH MISTRZOSTW W PŁUKANIU ZŁOTA
(pobierz)

 Zaproszenie na wielki finał NZG2015

Zapraszamy na FINAŁ cyklu pn. Noc-Zima-Góry 2015! Finałowym szczytem będzie Śnieżka / Karkonosze (1603 m n.p.m.)
Spotykamy się w dn. 14.03.2015 r. (sobota) o g. 17.00 na parkingu przy Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu. Nocleg: Dom Śląski / tel. 75 612 67 00

Program finału:

14.03.2015 r. (sobota)
17.00 - zbiórka Zdobywców na parkingu przy Hotelu Gołębiewskim w Karpaczu, przedstawienie regulaminu i odprawa techniczna, lista obecności
17.15 - rozpoczęcie marszu (trasa: Świątynia Wang - Samotnia - Strzecha Akademicka - Dom Śląski 1400 m n.p.m.)
19.15 - 20.00 - przystanek: Dom Śląski (rejestracja Zdobywców w pokojach)
20.00 - rozpoczęcie marszu (trasa: Dom Śląski 1400 m n.p.m. - szczyt Śnieżka 1603 m n.p.m.)
21.00 - rozpoczęcie uroczystego finału w Domu Śląskim, integracja uczestników z konkursami tematycznymi (nagrody od sponsorów), wręczeniem odznak, koszulek technicznych i certyfikatów uczestnictwa dla Zdobywców
23.00 - zakończenie uroczystego finału

15.03.2015 r. (niedziela)
7.00 - wspólne wyjście na trening przy wschodzie słońca pod Śnieżką
11.00 - 13.00 - I Mistrzostwa w Zimowym Płukaniu Złota pod Śnieżką (okolice Domu Śląskiego)
*zapewniamy okolicznościowe stroje Kopaczy Złota, profesjonalny sprzęt do płukania złota
Instruktorzy będą dostępni w godz. 10.30 - 11.00
13.00 - dekoracja i wręczenie pucharów. Każdy Uczestnik zabiera do domu całe złoto, które wypłucze
ok. godz. 14.00 zejście na parking do Karpacza

Partner strategiczny: Polskie Bractwo Kopaczy Złota

Regulamin mistrzostw będzie dostępny w dn. 14.03.2015 r. lub przed zawodami. Zapisy: na miejscu w dn. 15.03.2015 r. przed zawodami. Wpisowe: 5 zł (w całości przeznaczone zostanie na organizację zawodów (puchary dla pierwszej kobiety i pierwszego mężczyzny w OPEN oraz złoto)

UWAGA! Każdy Uczestnik zdobycia indywidualnie pokrywa koszty wejścia do Karkonoskiego Parku Narodowego (5 zł/osoba dorosła, obowiązują zniżki dla młodzieży szkolnej i studentów) - opłatę można uiścić w dn. 15.03.2015 r. po zejściu (brama z budką opłat KPN znajduje się w okolicy Świątyni Wang w Karpaczu).

Informacji na temat finału udziela Paulina Ruta, tel. 668 005 085, mail: prezespsnw@gmail.com

MAPA / TRASA FINAŁ / przygot. Krzysztof Miś

 Piąte zimowe, nocne zdobycie za nami!

W dn. 07.03.2015 r. nocni, zimowi Zdobywcy spotkali się w Kościelisku, by udać się na Przysłop Miętusi (przełęcz na wysokości 1187 m n.p.m. w Tatrach). Grupa 20 osób zebrała się w pensjonacie "Halinka", skąd wyruszyła uprzednio wsłuchując się w ciekawą prelekcję przedstawiciela Muzeum Tatrzańskiego. Jedną z uczestniczek cyklu była prawnuczka Stanisława Marusarza, polskiego skoczka narciarskiego, dwuboisty, alpejczyka, czterokrotnego olimpijczyka, o którym grupa zimowych zdobywców sporo się dowiedziała podczas prelekcji. Organizator dziękuje Halinie Olejniczak (właścicielka pensjonatu "Halinka") za miłe przyjęcie w Kościelisku oraz pomoc w organizacji prelekcji. Dziękujemy także TPN za przekazanie ciekawych nagród rzeczowych dla Uczestników (książki i materiały dydaktyczne o tematyce górskiej). Dziękujemy Zdobywcom za przybycie i zapraszamy na finał 14.03.2015 r. / Śnieżka / Karkonosze. Fot. Krzysztof Miś
 Zapraszamy nocnych, zimowych zdobywców w Tatry!

Noc - Zima - Góry 2015 - kolejne nocne, zimowe zdobycie przed nami! Już 07.03.2015 r. spotykamy się w Kościelisku (Kościelisko dla biegaczy - dziękujemy za pomoc!) Z powodu warunków pogodowych i uwarunkowań technicznych jesteśmy zmuszeni zmienić trasę NZG2015 / zdobycie piąte / Tatry. Początek marszu: pensjonat “Halinka”, ul. Nędzy Kubińca 281, 34-511 Kościelisko (940 m n.p.m.). Idziemy czerwonym szlakiem na szczyt Przysłop Miętusi (1300 m n.p.m.) i zejście czarnym szlakiem do Małej Łąki lub Doliny Kościeliskiej (w zależności od warunków atmosferycznych). Powrót do "Halinki" w Kościelisku. Noclegi (rezerwacje) i baza zdobycia w Tatrach - pensjonat "Halinka", tel. 606 131 296.
Czas trwania przejścia: ok 2 godziny.
Po powrocie w pensjonacie "Halinka" odbędzie się spotkanie i pogawędka z historykiem, pracownikiem Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem - Wojciechem Szatkowskim (pasjonat turystyki tatrzańskiej). Dla Zdobywców przewidzieliśmy ciekawe nagrody ufundowane przez Tatrzański Park Narodowy. Partnerem zdobycia w Tatrach jest Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko i Halina Olejniczak - dziękujemy!

Zbiórka o godz. 19.00 w pensjonacie Halinka. Za nami Skrzyczne…

Za nami czwarte nocne, zimowe zdobycie. Tym razem zdobywaliśmy Skrzyczne (1257 m n.p.m.), w Beskidach. Wśród prawie 40 osobowej grupy nocnych, zimowych Zdobywców znalazł się Gość Honorowy - Edward Dudek, komandor Maratonu Beskidy (a także pierwszy Polak, który przebiegł grecki SPARTATHLON i w klasyfikacji generalnej zajął 4 miejsce. Zdobywca Pucharu Europy w Supermaratonach, Japonia Maraton Pokoju - Hiroszima - Nagasaki 460 km. 3 - krotny zwycięzca Boguszowskiej 100. Zwycięzca wszystkich największych biegów narciarskich w Polsce: m.in. Piasty, Gwarki, Jaćwingów itd. Były reprezentant Polski w biegach narciarskich. 2 - krotnie drugi w Maratonie Piasków). Porady i cenne wskazówki Edwarda zostały w skupieniu wysłuchane przez Uczestników zdobycia. Ponadto wejście na Skrzyczne miało wyjątkowy wymiar, ponieważ na szczycie wszyscy Zdobywcy uczcili chwilą ciszy śmierć niedawno zmarłego na Babiej Górze Lucjana Chorążego, czołowego zawodnika m.in. Maratonu Beskidy.
Dziękujemy serdecznie wszystkim Zdobywcom (szczególnie za walkę z wiatrem ponad 100 km/h na górze) oraz Partnerom i Sponsorom naszego wydarzenia.

Kolejne, piąte już zdobycie będzie miało miejsce 07.03.2015 r. w Tatrach. Na finał zapraszamy 14.03.2015 r. na Śnieżkę, gdzie oprócz nocnego zdobycia Śnieżki, będziemy płukać złoto z Polskim Bractwem Kopaczy Złota. To będzie pierwsze zimowe płukanie złota w historii! (PBKZ jest jedynym w kraju organizatorem imprez rekreacyjnych związanych z "płukaniem złota": pokazy, puchary, mistrzostwa regionalne, międzynarodowe mistrzostwa Polski, mistrzostwa Europy i świata. Do chwili obecnej odbyło się siedemnaście edycji szeroko propagowanych w mediach Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Polski w Płukaniu Złota, w których brało udział kilkuset zawodników z wielu krajów europejskich, Australii i USA. Mistrzostwa wraz z imprezami towarzyszącymi ("Złoty Tydzień") rokrocznie oglądała wielotysięczna publiczność, a relacje z nich, min. pierwsza w Polsce relacja telewizyjna przesłana za pomocą światłowodu, przekazywane były przez większość liczących się w kraju mediów od lokalnych do ogólnopolskich. PBKZ jest członkiem światowej federacji (World Goldpanning Association) z siedzibą w Wielkiej Brytanii / źródło www.pbkz.pl).

Zapraszamy! www.psnw.pl / zakładka Noc - Zima - Góry 2015
Partnerzy cyklu: HiMountain (www.himountain.pl), KV+ (www.elephant.pl), Polskie Bractwo Kopaczy Złota (www.pbkz.pl)
Patronat medialny: Festiwal Biegowy Forum Ekonomicznego
Patronat honorowy: Polski Klub Alpejski (www.wyprawy.net)


Fot. Krzysztof Miś, psnw.plBiwak zimowy pn. Wintercamp!

W dn. 12-15.02.2015 r. przedstawiciele PSNW wzięli udział w biwaku zimowym pn. Wintercamp. Podczas tegorocznego biwaku zimowego na Turbaczu (Wintercamp) przedstawiciele PSNW (koordynatora cyklu pn. Noc - Zima - Góry) spotkali się z czołowymi, polskimi wspinaczami; m.in. Arturem Małkiem, Ryszardem Pawłowskim i Januszem Gołębiem. Wszystkich himalaistów zaproszono do udziału w cyklu! Wintercamp to ogólnopolski biwak zimowy, który odbył się w tym roku szósty raz na Turbaczu (Gorce), podczas którego odbywają się liczne, profesjonalne szkolenia o tematyce górskiej, wspinaczkowej i medycznej.
 


Najwyżej położone schronisko w Beskidzie Śląskim zaprasza!

Zapraszamy na czwarte już zdobycie w ramach ogólnopolskiego cyklu pn. Noc - Zima - Góry 2015. Tym razem spotykamy się w Szczyrku, w dn. 21.02.2015 r., na przystanku PKS: Szczyrk - kolejka o g. 18.00. Planujemy wejście szlakami: niebieskim, zielonym i czerwonym (ok. 3 godziny). Na górze przewidzieliśmy rozmowę i ciekawą prelekcję Komandora Maratonu Beskidy, Edwarda Dudka, który opowie nam m.in. o swoich dokonaniach i sukcesach sportowych. Przewidzieliśmy już tradycyjnie kilka ciekawych konkursów z nagrodami, z zakresu znajomości Beskidów. W dniu zejścia (tj. 22.02.2015 r.) planujemy zdobyć Leskowiec. Więcej szczegółów na temat dziennego zdobycia Leskowca podamy na miejscu w dn. 21.02.2015 r. na górze. Wszystkich chętnych zapraszamy także w dn. 22.02.2015 r. na tradycyjny już wschód słońca i trening na górze, godzina 7.00, przy wejściu do schroniska.
Każdy nocny, zimowy Zdobywca bierze udział w zdobyciu i cyklu na własną odpowiedzialność i ryzyko, akceptując tym samym regulamin. Ponadto każdy rezerwuje sobie noclegi indywidualnie. Tym razem śpimy w schronisku PTTK Skrzyczne na wysokości 1257 m n.p.m. Schronisko dysponuje barem i na miejscu będzie można z niego skorzystać. Za sam udział w cyklu nie są pobierane żadne opłaty przez koordynatora cyklu.
Adres i dane kontaktowe schroniska: Schronisko PTTK Skrzyczne, 43-370 Skrzyczne, tel. 33 817 85 88 (rezerwacje dokonujemy po godzinie 17.00) lub mail: schronisko@skrzyczne.szczyrk.pl Strona internetowa schroniska: www.skrzyczne.szczyrk.pl
Informacji na temat zdobycia udziela Paulina Ruta, tel. 668005085, email: prezespsnw@gmail.com

Zapraszamy Was serdecznie!
 


Połonina Wetlińska za nami!

Trzecie nocne, zimowe zdobycie za nami! Tym razem zdobywaliśmy nocą Połoninę Wetlińską. Rano po przywitaniu dnia na górze (piękny wschód!) pokonaliśmy szlak Chatka Puchatka (1228 m n.p.m.) - Smerek (1222 m n.p.m.) - Wetlina, który obfitował w ogromne zaspy i duże ilości śniegu. W naszym wydarzeniu uczestniczyło 25 osób z różnych części Polski. U góry rozegraliśmy mini turniej szachowy z udziałem Mistrzyni Polski w szachach. Nikt nie pokonał Mistrzyni, ale najlepszym zawodnikiem okazał się gimnazjalista Mikołaj, który wygrał niespodziankę od PSNW! Gratulujemy Zdobywcom i dziękujemy za przybycie! Kolejne zdobycie już 21.02.2015 r. - Skrzyczne! Przybywajcie!
fot. Krzysztof Miś
 


Zdobywcy! Przed nami trzecie zimowe, nocne zdobycie. Tym razem spotykamy się w Bieszczadach i zdobywamy Połoninę Wetlińską / Hasiakowa Skała / 1228 m n.p.m.

Spotykamy się w dn. 31.01.2015 r. (sobota) o g. 18.30 na parkingu (Przełęcz Wyżna), po prawej stronie od strony Cisna - Wetlina. Śpimy w schronisku Chatka Puchatka na górze. Uwaga! W tym schronisku nie robimy rezerwacji noclegów. Wszyscy śpimy na "glebie" (w związku z tym zabieramy ze sobą: śpiwory, karimaty, prowiant, napoje). Koszt noclegu dla 1 osoby to 25 zł, a wrzątek (0,5 l) kosztuje 2 zł.
Informacje i atrakcje dodatkowe (gratis!) na górze:
1. Warsztaty szachowe i mini - turniej szachowy z udziałem Mistrzyni Polski w szachach! Specjalna nagroda dla Zdobywcy, który pokona Mistrzynię!
2. W dn. 01.02.2015 r. (niedziela) g. 7.00 wspólne wyjście na wschód słońca + trening Nordic Walking na górze / Połonina Wetlińska
3. W dn. 01.02.2015 r. (niedziela) g. 10.00 zejście: pasmo Połonin, szczyt Smerek, wieś Wetlina
Informacji udziela Paulina Ruta, tel. 668005085, mail: prezespsnw@gmail.com


Szrenica (1362 m n.p.m.)

17.01.2015 r. odbyła się druga edycja cyklu pn. Noc - Zima - Góry 2015. Tym razem zdobywaliśmy Szrenicę (1362 m n.p.m.) w Karkonoszach. Na start stawiło się 35 chętnych Zdobywców! Wyruszyliśmy kilkanaście minut po 18.00, w stronę dolnej stacji wyciągu na Szrenicę. Szlak w dolnych partiach obfitował w strumienie górskie, a nieco wyżej w oblodzone nawierzchnie z kamieniami. Po drodze minęliśmy wodospad Kamieńczyk, do którego prowadziła stroma, kamienista i oblodzona trasa. Od Kamieńczyka zaczęła się prawdziwa zima! Zaspy śniegu i strome podejścia powodowały, że szliśmy wolno i ostrożnie. Po małej przerwie w schronisku na Hali Szrenickiej, ruszyliśmy w stronę Szrenicy. Pojawiło się jeszcze więcej śniegu i wiatr. Wszyscy Zdobywcy dotarli na miejsce ok. g. 21.00. Po zakwaterowaniu Zdobywców w schronisku na Szrenicy, nastąpiło aktywne szkolenie lawinowe z dyskusją, dot. m.in. lawin w Karkonoszach, które przeprowadził Ratownik GOPR i grotołaz, Rajmund Kondratowicz. Po szkoleniu zorganizowaliśmy konkurs tematyczny dot. topografii Karkonoszy i wiedzy nt. cyklu NZG2015, w którym rozdaliśmy m.in. materiały promocyjne z Miasta Szklarska Poręba. Następnego dnia o g. 7.00 spotkaliśmy się przy schronisku w towarzystwie Wicemistrzyni Świata w Nordic Walking z Roding (Niemcy), aktywnej zawodniczki i pasjonatki Nordic Walking - Pauliny Wityk - Szumnej, która poprowadziła ciekawy trening interwałowy. O g. 10.00 zeszliśmy na dół i pożegnaliśmy. Podczas całej wyprawy panowała miła i przyjazna atmosfera. Koordynator cyklu - Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, organizator m.in. szkoleń instruktor/trener/sędzia Nordic Walking (www.psnw.pl) - gratuluje Zimowym, Nocnym Zdobywcom! Dziękujemy także wszystkim osobom i organizacjom, które pomogły w sprawnym przeprowadzeniu nocnego zdobycia Szrenicy. Dziękujemy szczególnie Ratownikowi GOPR, Rajmundowi Kondratowiczowi, za bardzo ciekawie poprowadzone szkolenie lawinowe. Podziękowania dla Miasta Szklarska Poręba za wsparcie w postaci materiałów promocyjnych dla Zdobywców.
Kolejna, trzecia edycja w cyklu NZG2015, odbędzie się w Bieszczadach (Połonina Wetlińska) w dn. 31.01.2015 r. Zapraszamy!
Fot. Krzysztof Miś (PSNW)


Zapraszamy na Szrenicę!

Zdobywcy! Przed nami drugie w tym roku nocne, zimowe zdobycie polskiego szczytu. Tym razem zdobywamy Szrenicę 1362 m n.p.m. Podczas wejścia odbędzie się szkolenie lawinowe z Ratownikiem GOPR. Przewidzieliśmy też kilka konkursów z nagrodami z zakresu znajomości topografii Karkonoszy.

Spotykamy się w dn. 17.01.2015 r. (sobota) o g. 18.00 na parkingu pod NETTO w Szklarskiej Porębie (naprzeciwko pensjonatu Słoneczko).

Proponowana trasa wejścia na Szrenicę ok. 7 km:
Netto - dolna stacja wyciągu Sudety Lift - Kamieńczyk - Hala Szrenicka - Szrenica

Proponowana trasa zejścia (uzależniona od warunków pogodowych i oblodzenia szlaków) g. 10.00 / start ze Szrenicy ok. 11 km:

Szrenica - Śnieżne Kotły - Schronisko Pod Łabskim Szczytem - dolna stacja wyciągu Sudety Lift - parking Netto

Uwaga, zapraszamy na przedśniadaniowy trening poranny nordic walking ze wchodem słońca o g. 7.00 w dn. 18.01.2015 (niedziela) - spotykamy się przy wejściu do schroniska na Szrenicy. Celem treningowym jest kształtowanie siły i wytrzymałości. Nad prawidłowym przebiegiem treningu czuwała będzie Wicemistrzyni Świata w Nordic Walking.

*Każdy z uczestników rezerwuje noclegi w schronisku na własną rękę. Polecamy schronisko na Szrenicy, a w razie braku miejsc - pobliskie schronisko PTTK Hala Szrenicka.

Udział w cyklu jest otwarty dla wszystkich. Charakter uczestnictwa: krajoznawczy. Charakterystyka cyklu: turystyka kwalifikowana, krótkoterminowa. Forma organizacji: turystyka niezorganizowana grupowa.

Informacji na temat cyklu udziela Paulina Ruta, tel. 668005085

Uwaga! Każdy Uczestnik cyklu akceptuje regulamin cyklu dostępny na stronie www.psnw.pl oraz bierze udział w cyklu na własną odpowiedzialność i własne ryzyko.


NOC ZIMA GÓRY 2015 - inauguracja!

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking dziękujemy Załodze za wspaniałą inaugurację cyklu Noc - Zima - Góry 2015! Jesteście niesamowici, przyjechaliście z całej Polski, żeby w pozytywnej atmosferze i w zacnym gronie wejść na Przehybę! Był z nami m.in. Zdobywca Pucharu Polski w Narciarstwie Wysokogórskim, Mistrz Świata w Nordic Walking - Tomasz Brzeski, któremu szczególnie mocno dziękuję za poświęcony nam czas i cenne wskazówki dotyczące prowadzenia treningu w górach! Dziękuję dzielnemu Ratownikowi GOPR, Rajmundowi, za to, że wspomagał naszą ekipę poradami oraz informacjami na temat bezpieczeństwa w górach oraz za pomoc w pokonaniu extremy pogodowej podczas jazdy do domu. Dziękuję także bardzo szczególnie Krzysiowi i Lilce Miś za wspaniałą dokumentację z inauguracji i za miejsce ogniskowe! Dziękuję Marta Michalska, wspaniałej szachistce, za pastę do zębów i za poranne SPA! Dziękuję Magdzie Cień Wiatru za dzielne pilotowanie trasy dojazdowej i za miłą rozmowę! Dziękuję Wam wszystkim, to była rewelacyjna inauguracja. Do zobaczenia 17.01.2015 na Szrenicy! Przybywajcie. Podczas zdobycia Szrenicy odbędzie się szkolenie lawinowe przeprowadzone przez Ratownika GOPR.Fot. Krzysztof Miś
 


NOC ZIMA GÓRY 2015 - inauguracja! Tomasz Brzeski zaprasza w swoje strony!

Uwaga, uwaga! Czas zacząć! Przehyba - spotykamy się 3 stycznia 2015 na parkingu w Starym Sączu, w Rynku, godzina 15.00. Śpimy w schronisku na Przehybie, każdy rezerwuje nocleg we własnym zakresie. Zapraszam na pierwsze nocne, zimowe zdobycie, w którym udział weźmie Zdobywca Pucharu Polski w Narciarstwie Wysokogórskim (tzw. "skitury"), nasz instruktor, wielokrotny Mistrz Świata w Nordic Walking - Tomasz Brzeski! Jeżeli jedziecie z różnych części Polski - prosimy o info - może dojazd będzie łatwiejszy wspólnie!
mail: prezespsnw@gmail.com / tel. 668005085

*Patronat nad cyklem: Polski Klub Alpejski*
 


Promocja cyklu Noc - Zima - Góry 2015 na XV Karkonoskich Dniach Lajtowych


 


Słowa Denisa Urubko do Nocnych Zimowych Zdobywców:

Winter activities is very impressive style of mountaineering. As a step for hi-altitude. Is patience, honor, loneless, darckness and bright into one (same) bottle. Is important don't become drank too strong, just get a fun. Wish you and your friends keep safety ascents. We'll try to do it during K2 winter expedition.
Denis

"Lubię czuć smak swojej krwi na ustach, gdy staram się udowodnić coś, co w zasadzie jest nie do udowodnienia." Denis Urubko z książki "Skazany na góry"powrót

PARTNERZY I SPONSORZY